סטנדר אתר לימודים דתי
חיפוש לימודים > אולפנת 'תהילת ישראל' אילת

אולפנת 'תהילת ישראל' אילת

קטגוריה: אולפנא
מיקום: אילת
אזור: דרום
נוסד: תשנ"ח
מס' תלמידות: 110
קהל יעד: אוכלוסיה דתית ומסורתית באילת
ראש האולפנא: הרב חיים בן גיגי
ללא פנימיה
ליקויי למידה
הפרעות קשב וריכוז
מגמות לימוד

היחודיות שלנו
האולפנא הוקמה מתוך הצורך האמיתי של הציבור הדתי באילת , לחנך את בנותיו לאהבת התורה ולאהבת הארץ מבלי להרחיק למוסדות הפזורים ברחבי הארץ וכדי לתת מענה לבנות אילת המעוניינות בחינוך תורני לא פנימייתי, והיא אחת מהמוסדות של מרכז ישיבות בני-עקיבא.
את האולפנא ייסד הרב חיים בן-גיגי, שהגיע לאילת כחלק מהגרעין התורני "אל עמי", אחד משלושת הגרעינים התורניים הפועלים בעיר. הצוות החינוכי של האולפנא מורכב מנשים ותיקות באילת, שרובן הגיעו לעיר במסגרת הגרעין
מגמתה המרכזית של האולפנא היא יצירת תנאים חינוכיים שיאפשרו לכל תלמידה לעצב ולבסס את אישיותה , באווירה של שמחה ויצירה , מתוך מקורות הקודש.
גישה חינוכית
באולפנא שמים דגש רב על העניין החברתי, ומשקיעים בקשר האישי בין הצוות לתלמידות. הדבר בא לידי ביטוי בשיחות אישיות, ארוחות שבת אצל המחנכות ועוד.

האולפנא שואפת להיות בית חינוך (ולא מוסד להעברת ידע ), כמשלימה את הפעולה החינוכית של בית התלמידה.

בית - ולכן האווירה באולפנא נעימה ומשפחתית . כל תלמידה מוזמנת לשאול , לברר , להאיר ולהעיר , לבנות את עצמה ולהיות שותפה פעילה בבניית האולפנא כולה .

חינוך - כי ברור לנו מעל לכל ספק , שהתרופה לכל המשברים הפוקדים את החברה הישראלית היא החיבור העמוק לחיי הנצח של אומתנו , ומכאן נגזרת משימתנו המרכזית.

כחלק מהתפתחותה של התלמידה האולפנא שואפת להצלחתה הלימודית של כל אחת ומשקיעה רבות כדי להעניק תעודת בגרות מכובדת לכל אחת .